KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i Aksa. Hz. Davud (as) ve Hz Meryem validemizin kabirleri. Hıristiyanların Kıyamet Kilisesi ve Yahudilerin Ağlama Duvarı. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül Adeviyye. EL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.

TUR PROGRAMI

1.GÜN :  KUDÜS  - EL HALİL ŞEHRİ
THY ile TK810 sefer sayılı uçağı ile saat 00:05'te İstanbul(Atatürk) - Telaviv uçuş.(İç hat bağlantıları ücretsiz sağlanacaktır). Sabah namazı Mescid-i Aksa'da..El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasında Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. El Halil'de Haremi İbrahim caminde medfun Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub ve zevcelerinin  kabirlerini ziyaret. Kudüs'te otele yerleşme ve akşam yemeği.  Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..
   
  
2.GÜN :  KUDÜS - MESCİD-İ AKSA BÖLÜMLERİ - MİRAÇ KANDİLİ  
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.  Mescid-i Aksa ile ilgili kısa bir seminer ve iç bölümlerinin tanıtılması.  Mescid-i Aksa  avlusundaki Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra  (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidive Kadim Aksa ziyaret. Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz. Ömer Mescidi’nin görülmesi.Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat  ettiği yerin görülmesi. Peygamberimizin Miraç’a  yükseldiği Mescid-i Aksa ve Kubbet-ül Sahra’da MİRAÇ KANDİLİ ihyası.Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

 

3.GÜN :  ZEYTİN DAĞI - ERİHA - LUT GÖLÜ - YAFA
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı .Zeytin Dağı'ndan Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerden Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabri şeriflerini ziyaret.Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden Eriha’ya hareket. Hz.Musa Makamı   Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanı ve Lut Kavminin helak olduğu Lut Gölü'nün görülmesi.  Osmanlı kenti olan Yafa şehir gezileri: Akdeniz kenarındaki Osmanlı eserlerinden Abdülhamit Saat Kulesi, Karakol Binası, Bahriye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Türk Havayolları ile TK837sefer sayılı uçağı ile saat 20:00de Telaviv - İstanbul (Atatürk) uçuş. 

Fiyata Dahil Hizmetler
 Türk Havayolları ile Gidiş - Dönüş uçak biletleri (İç hat dahil)
 Yıldızlı otellerde konaklama
 Açık büfe Kahvaltı ve akşam yemeği
 Vize ve harç ücretleri
 Anılan tüm geziler ve ziyaretler
 Türkçe Rehberlik hizmetler
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


Kudüs Turları İçin İstenilen Evraklar;
1) En az 1 yıl geçerli pasaport.
2) Nüfus cüzdan fotokopisi

 

ÖNEMLİ NOT : Katılım sağlayacağınız tur için  SON BAŞVURULAR,  tur tarihinden EN AZ 15 gün önce bütün istenilen evrakların acentamıza teslim edilmesi gerekmektedir. 

 
1
Tel Aviv
2
Ankara
  • Gidiş : 16.11.2019 - Ankara-Tel Aviv
  • Dönüş : 19.11.2019 - Tel Aviv-Ankara
   
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

Konaklama 1 Jerusalem   

National Hotel

İNCELE