1- Oda Tercihli Konaklama Türü
a. Mekke-Medine’de oda içinde banyo-tuvalet, buzdolabı, yatağı bulunan, asansör sayısı yeterli, lobisi, müstakil yemekhane salonu bulunan, ortak kullanım mekânları hacı sayısına göre yeterli oda kapasitelerine ve belirli oranlarda 2, 3 ve 4 kişilik odalarda,
b. Mekke’de Mescid-i Haram’a en fazla 7 km. Medine’de ise Merkeziye’de veya Mescid-i Nebevi’ye en fazla 700 metre mesafede yer alan binalarda,
c. Mekke ve Medine’de binalarda her bir odada asgari 4 m² ’ye 1 kişi düşecek şekilde konaklama yaptırılacaktır.
d. Mekke’de hacıların otellerden Kabe’ye ulaşımları ücretsiz olarak otobüslerle ring usulü yapılacaktır. (Bu hizmet Suudi Arabistan Mekke trafik komisyonu tarafından 4-15 zilhicce tarihleri arasında verilememektedir.)
e. Yemekler; sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeğinin tabildot şeklinde verilecektir.
f. Hac Süresi uçak programına göre ortalama 20 gün arası planlanmaktadır.
g. Medine’de konaklama süresi 4-6 gün arasında planlanmaktadır.
h. Hac kesin kayıt ücretleri Suudi Arabistan Krallığı Hac ve Umre Bakanlığı ile yapılacak olan protokol toplantısı sonrasında belirlenecektir.
i. Ancak vatandaşlarımızın hac konaklama tür tercihlerini kendilerine uygun kategoride yapabilmeleri için Oda Tercihli Konaklama Türünün fiyatı (odada kalınan kişi sayısına göre) takribi: 15.000-21.000 SAR olarak belirlenmiştir.

 
1
Medine
2
Mekke
3
Ankara
  • Gidiş : 15.07.2020 - Ankara-Medine
  • Ara Geçiş : 18.07.2020 - Medine - Mekke
  • Dönüş : 05.08.2020 - Jeddah-Ankara
   
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

Konaklama 1 Medine   

Elaf Taiba

Bir kafe ve restorana sahip Elaf Taiba, Haram al Shareef'ten birkaç dakikalık mesafede, Mescid-i Nebevi'nin önünde bulunur. Tesis, lobide ücretsiz Wi-Fi sunmaktadır.

Elaf Taiba Hotel'deki tüm odalarda uydu TV ve özel banyo vardır. Bazı odalar Mescid-i Nebevî Camii'nin güzel manzarasından istifade eder.

Al Hamra kafe günlük bir büfe kahvaltı, atıştırmalıklar ve çeşitli Fransız hamur işleriyle hizmet vermektedir. Otelin ana restoranı Al Andalus, öğle ve akşam yemekleri için kontinental, Asya ve Arap lezzetlerinden bir seçki servis etmektedir.

Medine'nin çok sayıda dükkan ve restorana ev sahipliği yapan Sultana Sokağı gibi başlıca iş ve ticaret bölgeleri de otele yakındır. Medine Uluslararası Havalimanı 15 km uzaklıktadır. 

Bu, bağımsız değerlendirmelere göre konuklarımızın Medine noktasında en beğendikleri kesim.

Bu tesis ayrıca Medine şehrindeki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunuyor! Bu bölgedeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında konuklar burasının konumunu daha çok beğeniyor.

İNCELE

Konaklama 2 Mekke   

Rehhal Mina

Mescid-i Haram'a sadece 3,5 km mesafedeki Rahhal Mina Hotel, Mekke'de yer almaktadır.
Otelin ortak alanlarında ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Otelin 24 saat açık resepsiyonu bagaj muhafazası sağlayabilir.

Tüm odalar modern ve sıcak bir dekora sahiptir. Her oda, şehir manzarası ve elektrikli su ısıtıcısı sunmaktadır.
Banyolar küvetli veya duşludur.

İNCELE